Ekonomi

TurkNet Kıdemli Ataması

Türkiye’nin yeni nesil internet operatörü TurkNet, yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. TurkNet, Yasemin Bahar’ın Growth’tan Sorumlu Başkan olarak atandığını duyurdu.

 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil operatörü TurkNet, yönetim grubunu yeni ve deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Daha önce Hepsiburada, Glovo, The Coca-Cola Company, Mey Diageo gibi kurumlarda yöneticilik yapan Yasemin Bahar, yeni görevine TurkNet Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CGO) olarak başladı.

 

Yasemin Bahar kimdir?

Yasemin Bahar, lisans eğitimini 2010 yılında New York’ta NYU Leonard N. Stern School of Business’da Pazarlama ve Uluslararası İşletme bölümünde çift anadal olarak tamamladı. Kariyerine Türkiye’nin en büyük alkollü içecek şirketlerinden biri olan Mey|Diageo’nun Pazarlama ekibinde başlayan Bahar, yaklaşık 3 yıl burada çalıştıktan sonra The Coca-Cola Company Pazarlama grubuna geçti.

2016 yılında Hızlı Tüketim Departmanından risk sermayesi ve startup ekosistemine geçiş yapan Bahar, Collective Spark’ta Rezidans Girişimciliği deneyiminin ardından Revo Capital’in portföy şirketlerinden Digiform’da CMO olarak göreve başladı. 2018 yılında küresel hızlı teslimat ekosisteminin en önemli oyuncularından biri olan İspanyol unicorn Glovo’ya katılarak Orta Doğu ve ardından İberya bölgesinin Büyüme ve Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

Ardından Hepsiburada’da İş Geliştirme Direktörü ve Meditopia’da İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenen Bahar, Mayıs 2023’ün prestijiyle TurkNet ekibine katıldı. Markanın büyümesi ve gelişmesi için İş Geliştirme.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu