Haber

Gençlere örnek iş birliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “2025 Avrupa Gençlik Başkenti” unvanını kazanan Ukrayna’nın Lviv kentinden gelen heyeti ağırladı. İzmir’de gençlere yönelik yürüttükleri çalışmaları anlatan Lider Tunç Soyer, 2026 Avrupa Gençlik Başkenti Adayı İzmir için iki şehrin ortasında iş birliğinin önemine dikkat çekti. .

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “2025 Avrupa Gençlik Başkenti” unvanını kazanan Ukrayna’nın Lviv kentinden gelen heyeti makamında ağırladı. Bu yıl “gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İEF’e katılmak ve 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adayı İzmir’de gençlere yönelik çalışmaları incelemek üzere kente gelen heyete teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “ Avrupa Gençlik Başkenti ünvanını kazanmış bir şehir olarak sizlerin tavsiyelerini almak isteriz” dedi.
Lviv Kent Konseyi Belediye Başkanı Dış İlişkiler ve Tanıtım Dairesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Iryna Dzhyhovska, “Bu bizim Lviv olarak İzmir’e ilk resmi ziyaretimiz. Her türlü işbirliğine açığız” dedi. Lviv – Avrupa Gençlik Başkenti 2025 Ofisi Direktörü Maria Pihura, “Belediyenizin gençlik merkezlerini ziyaret ettik ve çok etkilendik. Gençlikle ilgili çalışmalarınızı inceledik. Sizleri şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu