Haber

Okullar Ne Zaman Açılacak? Deprem Bölgesinde Okullar Tatil mi, Yarın mı Açılacak?

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntının ardından tüm illerimizde orta öğretime başlandı. Sarsıntı bölgesi dışındaki illerde de eğitim ve öğretimin devam edeceği açıklandı. Sarsıntı bölgesindeki okullar da değerlendirmeye alındı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Veliler okulların ne zaman açılacağını sorgulamaya başladı. Peki okullar ne zaman açılacak? Sarsıntı bölgesinde okullar açılacak mı? yarın okul var mı yok mu

Detaylar burada…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından ülke çapında eğitim verildiği açıklandı.

11 ilimizi etkisi altına alan depremin ardından 81 ilimizde ikinci dönem eğitim-öğretimin başlama tarihi ertelendi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri okulların açılış tarihini merak etti. İlk olarak Zelzele bölgesindeki okulların inceleneceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalar Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapıldı. Peki okullar ne zaman açılacak?

Özer’in yaptığı açıklamalara göre depremden etkilenen 10 ilde eğitim 1 Mart’ta başlayacak. 71 ilimizde okullar 20 Şubat Pazartesi günü açılıyor. Yurt genelinde öğrenciler 23 Ocak’ta sömestr tatiline başlarken, 6 Şubat’ta ikinci sömestir başlayacaktı. Yaşanan depremler nedeniyle okulların açılış tarihi ertelendi. . Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarda, okulların açılış tarihinin bir daha değiştirilmeyeceğini hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de deprem bölgesinde taşımalı eğitim uygulanabileceğini belirtti.

Taşımalı eğitim sistemine kıyasla deprem bölgesindeki öğrenciler, yakın bölgelerdeki okullara günübirlik olarak taşınacak. Ayrıca bu öğrencilerin öğle yemeklerinin de karşılanacağı belirtildi.

Deprem bölgelerinde ikili sisteme geçilebileceği de Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklandı.

Bakan Özer yaptığı açıklamalarda, “Türkiye’yi normalleştirmemiz için eğitimi normalleştirmemiz gerekiyor. Ana itici güç eğitimdir. 20 Şubat’ta 71 ilde eğitime başlayacağımızı duyurduk. Depremden etkilenen ilimizde 24 okul yıkıldı, 83’ünde ağır hasar oluştu. Şubat ayı sonuna kadar tüm okullardaki hasar tespit çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz.’ Sözlerini kullandı. Ayrıca gerektiğinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki farklı set halinde antrenman yapılabileceği belirtildi.

haberaltindag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu